Porady

Kolagen – sekret młodości

Kolagen jest od niedawna coraz częściej stosowanym składnikiem kosmetyków i suplementów diety, mających na celu dbanie o wygląd. Ich producenci zapewniają o zbawczym wpływie kolagenu na skórę.

Czym zatem jest ten cenny komponent i dlaczego zależy od niego kondycja skóry człowieka?

Kolagen jest proteiną, to znaczy białkiem. Występuje w ciele ludzkim w sposób naturalny, stanowiąc główny budulec tkanki łącznej i pełniąc tym samym ogromną rolę w całym organizmie. Kolagen tworzy trzydzieści procent masy ludzkiego ciała. Odpowiedzialny jest za jedwabistość skóry, a jej utrata, postępująca z biegiem lat, wynika bezpośrednio ze stopniowej utraty kolagenu w organizmie. To właśnie zmniejszanie się proporcji tej proteiny w tkance skórnej sprawia, że zaczyna być widać na niej zmarszczki i zwiotczenia, czyli widoczne gołym okiem oznaki upływu lat. Jest to proces w pełni zwyczajny, przez nikłe grono ludzi jednak przyjmowany z euforią. Starzenie się sprawia, że kolagen będący w ciele człowieka ciele ulega degradacji. Im starszy zaś organizm, tym mniejsze ma zdolności do wytwarzania nowego kolagenu. A więc kolagen to białko piękna a także młodości. Ważny element, który zapewnić może zachowanie na dłuższy czas świeżego wyglądu i prawidłowej kondycji skóry. Nic dziwnego, że trafił w końcu do przemysłu kosmetycznego i żywieniowego. Która osoba nie chciałby zatrzymać młodości na dłużej?

Rodzi się pytanie o to, czy kolagen zawarty w kosmetykach i suplementach rzeczywiście spełnia pokładane w nim nadzieje oraz czy jego stosowanie jest w pełni niegroźne?

Braki kolagenu w organizmie do jakiegoś stopnia da się uzupełnić. Oczywiście żadna suplementacja nie przemieni poczciwej staruszki w małoletniego, jednak odpowiednio wcześnie rozpoczęta kuracja z pewnością przyniesie zadziwiające efekty. Do produkcji suplementów używa się zwykle kolagenu pochodzenia rybiego. Jak sama jego nazwa wskazuje, jest on pozyskiwany z ryb słodkowodnych. Procedurę wykorzystywania w przemyśle farmaceutycznym i konsumowaniu tej substancji, o pochodzeniu rybim, opracowali polscy naukowcy. Jest to całkowicie sprawdzony kolagen naturalny, który zapewnia skórze prężność, jędrność, promienny wizerunek i po prostu dłuższą młodość.

Noble Health beauty line

Kolagen rybi w proszku to nowoczesny suplement, który konsumować można, dodając go do ulubionych napojów i potraw. Długotrwała, cykliczna kuracja, zapewni nie tylko polepszenie sprawności i wizerunku skóry, ale także wzmocni włosy i paznokcie, usunie cellulit, złagodzi bóle stawów, zregeneruje tkankę chrzęstno-stawową, wspomoże odnowę tkanki łącznej i kostnej. Powodów, dla których warto sięgnąć po kolagen w proszku, jest wiele. Po dwudziestym piątym roku życia, nasze ciało traci możliwość całkowitej wymiany kolagenu, a więc procesy degradacji dominują nad procesami produkcji. Z racji tego, że zawartość kolagenu w organizmie odpowiada nie tylko za wizerunek tkanki skórnej, ale też za pracę wielu układów i narządów – występuje on bowiem w wątrobie, nerkach, stawach, układzie pokarmowym oraz kostnym – dostarczanie brakującego kolagenu jest kwestią dbałości nie tylko o urodę, ale również o zdrowie.