Dieta Dukana i African Mango

Dieta dukana jest odchudzającą kuracją białkową, której twórcą jest, jak nazwa wskazuje, Dukan, Pierre Dukan – francuski lekarz i dietetyk. W odróżnieniu do innych szybkich diet, po których stosowaniu istnieje duże ryzyko powrotu zgubionych kilogramów, dieta Dukana pozwala na trwałe zgubienie kilogramów bez efektu jojo. Wszystko zaczęło się w 1975 roku kiedy to Dukan zaczął interesować się problemem otyłości. Uważano wtedy, że najlepszą metodą na zwalczanie jej są małe, niskokaloryczne posiłki. Dukana najbardziej zainteresowało dlaczego osoby, które skończyły kuracje odchudzające po pewnym czasie powracają do dawnej wagi. Francuski dietetyk wyodrębnił więc cztery różne etapy odchudzania, które pełnią zupełnie inne funkcje w czasie odchudzania. Sporządzenie odpowiedniej diety trwało około 20 lat – w tym czasie przeprowadzono wiele badań i doświadczeń. W 2000 roku została wydana jego książka w której dieta została opisana.

Ale o co chodzi z tą całą dietą?

Najważniejszą sprawą podczas stosowania diety Dukana jest podwyższenie spożywania białek z równoczesnym zmniejszeniem spożywania tłuszczów i węglowodanów. Ogólnie, proces utraty zbędnych kilogramów może trwać bardzo długo, ale pierwsze efekty można zauważyć w naprawdę zdumiewająco szybkim tempie, co może dodatkowo motywować do dalszego jej stosowania. Największym plusem diety Dukana jest fakt, że jesz tyle ile potrzebujesz – posiłków nie można opuszczać! Ostatnim ważnym aspektem podczas odchudzania z dietą Dukana jest picie dużych ilości wody. Zaleca się picie minimum trzech litrów dziennie. Woda świetnie wspomaga odchudzanie i oczyszcza organizm.

Wcześniej wspominaliśmy, że dieta podzielona jest na cztery etapy. Zostało to opracowane po to, by uniknąć efektu jojo.

  • Etap I: Faza uderzeniowa – W tym czasie dozwolone jest spożywanie wyłącznie produktów z dużą zawartością białka oraz minimalną zawartością tłuszczu (4-5%). Dodatkowo zaleca się także pić dużo wody mineralnej, a także herbaty. Opcjonalnie można pić mleko (wyłącznie chude!) oraz napoje z niską zawartością cukru, czyli tak zwane napoje light. Etap pierwszy powinien trwać minimalnie 5, a maksymalnie 10 dni.

  • Etap II: Faza równowagi – W tym czasie cały czas zalecane jest spożywanie produktów białkowych, ale z dodatkowym uzupełnianiem warzywami co drugi dzień. Nie wiadomo ile dokładnie ma trwać ten etap ze względu na szybkość przemiany materii oraz genetykę, dlatego za koniec drugiego etapu przyjmuje się moment uzyskania zaplanowanej wagi.

  • Etap III: Faza utrwalenia – Głównym założeniem tego etapu jest utrzymanie uzyskanej wagi, czyli uniknięcie efektu jojo. Czas trwania tego etapu jest zależny od etapu drugiego. Warto stosować zasadę zrzuconych kilogramów. Polega to na tym, że każdy 1 kg odpowiada 10 dniom. Tak więc, jeśli udało ci się zrzucić 9 kg, etap trzeci powinien u Ciebie trwać około 90 dni. Warto zadbać o to, by jeść dużo owoców, produktów skrobiowych oraz pełnoziarnistego pieczywa. Pamiętaj jednak, że produkty białkowe nadal stanowią priorytet. Dwa razy w tygodniu otrzymujesz wolną rękę co do posiłków – możesz jeść co chesz, tak jest, 2x cheat day!

  • Etap IV: Jeden dzień z białkiem – Tak naprawdę ten etap powinien nam już towarzyszyć dożywotnio. Chodzi w nim o to, że raz w tygodniu masz za zadanie jeść produkty wyłącznie białkowe. Reszta dni to już całkowicie wolna ręka. :)

Dieta Dukana w połączeniu z African Mango

Wychodzi na to, że takie połączenie wygląda bardzo sensownie. Dieta Dukana nakazuje, by unikać tłuszczów i węglowodanów, a tego w produkcie African Mango nie znajdziemy. Co więcej, African Mango przyspiesza metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej dzięki czemu drugi etap diety może być ukończony w dużo szybszym tempie. African Mango zawiera dużo więcej cennych właściwości, które mają wpływ na odchudzanie. Czy połączenie diety Dukana z African Mango może przynieść  szybciej rezultaty? Zdecydowanie tak.


dieta dukana african mangoZamów Tutaj